Apie mus

Medžiotojų klubo „Tytuva“ istorija

 

 

Medžiotojų klubas „Tytuva“ ne visada taip vadinosi. Iš pradžių tai buvo Tytuvėnų medžiotojų būrelis. Vėliau, 2006 metais, buvo pervadintas į Tytuvėnų medžiotojų klubą „Tytuva“.

Tytuvėnų medžiotojų būrelis buvo įkurtas maždaug 1955 metais. Būrelio iniciatoriai buvo V. Želvys ir A. Česnauskas. Pačioje pradžioje buvo apie 20 narių, o pirmasis vadovas buvo Želvys. Pirmieji nariai: V. Želvys, A. Česnauskas, A. Gilys, A. Ežerskis, V. Jagminas.

V. Jagminas – seniausias būrelio narys. Jis dar ir dabar yra nuo pat būrelio įkūrimo pradžios. V.Jagminas 2008 metais Medžioklės sezono karaliaus turnyre laimėjo III vietą.

Įsikūrus būreliui bendras medžioklės plotas buvo 13787 ha, o miškas sudarė 3634 ha. Anuomet buvo privaloma sumedžioti 5 briedžius ir 50 šernų (25 – 30 šernų ir 4 – 5 briedžiai atitekdavo valstybei). Šis plotas apėmė Tytuvėnų mišką, Vičių mišką, Tytuvėnų durpyną, Režalių mišką. 1993 metais Tytuvėnų medžiotojų būrelis atsiskyrė į du būrelius: „Slanką“ ir Tytuvėnų medžiotojų būrelį. Todėl medžioklės plotai buvo padalinti. Dabar medžiotojų klubo „Tytuva“ bendri medžioklės plotai 7371 ha, o iš jų mišką sudaro 1821,7 ha.

Būrelio gyvavimo pradžioje, iki skilimo, buvo tik du vadovai. Iš pradžių vadovavo V. Želvys, o, jam mirus, 1979m. vadovavimą būreliui perėmė Jonas Levickas ir vadovavo iki 1993 m. Tais metais jį pakeitė Algirdas Lialys, kuris būreliui vadovavo 13 metų iki 2006 metų.

Nuo 2006 metų klubui vadovauja R. Lialys. 2006 metais Tytuvėnų medžiotojų būrelis pakeitė pavadinimą ir dabar vadinasi Tytuvėnų medžiotojų klubas „TYTUVA“.

Kaip ir dabar, taip ir anksčiau buvo renkami medžioklės karaliai. Jais galėjo tapti tik tie medžiotojai, kurie sezono metu nušaudavo vilką. Spėjama, kad per visą klubo gyvavimo laikotarpį buvo nušauta 10 vilkų, o jiems išnykus, ši tradicija pranyko. Žinoma, kad A. Lialys sumedžiojo 3 vilkus, A. Žukauskas – 3, Jokūbavičius - 2, Baleišis – 2, J. Narbutas – 1 vilką.

Pirmasis Tytuvėnų medžiotojų namelis pastatytas apie 1970m. būrelio nariams taip atsirado susibūrimo vieta. Taip pat palengvėjo žvėrių apdorojimo sąlygos.

Po būrelių atsiskyrimo, 1994 m., Tytuvėnų medžiotojų būrelis nusipirko medžioklės namelį ir pastatė prieš buvusio vietoje. Jame dabar vyksta visi medžiotojų klubo „Tytuva“ organizuojami renginiai, palaukimai, varyminių medžioklių pietūs ir t. t.

Dabar yra rengiamas Medžioklės sezono karaliaus turnyras. Laimėtojui atitenka garbė saugoti Medžioklės sezono karaliaus taurę. Pirmą, antrą ir trečią vietą užėmusiems žmonėms atitenka dovanos nuo medžiotojų klubo „Tytuva“.

Pirmojo Tytuvėnų medžiotojų būrelio ribų aprašyma galite parsisiūsti paspaudę čia.

Meniu

Nerimtai
"Vyras grįždamas namo iš medžioklės skambina žmonai:
- Maryte, čia aš. Važiuoju namo.
- Kaip medžioklė?
- Viskas gerai. Dabar mėnesį mėsos nepirksime.
- Tu nušovei briedį?
- Ne. Pragėriau atlyginimą...

- Nežinomas autorius -